Loading...

OFP  zostało powołane 2011 roku w odpowiedzi na wyraźny wzrost ilości firm wpadających w kłopoty finansowe lub niemal stojących u progu bankructwa. Wnikliwa analiza rynku oraz coraz częstsze zapytania o obsługę prawną w zakresie upadłości przedsiębiorcy a także konsumenta, nie pozostawiły wątpliwości, co do zasadności stworzenia platformy do kompleksowej obsługi i zabezpieczenia interesów klientów. Nasze działania zostały skierowane w stronę edukacji oraz prawidłowej informacji.

Okazało się, że społeczeństwo nie wie jak pozbyć się długów, co oznacza upadłość konsumencka i jakie są przepisy w zakresie prawa upadłościowego dla konsumenta. Często upadłość konsumencką chcą ogłaszać osoby, których wniosek o upadłość zostanie oddalony, a upadłość nie udzielona.

W przypadku przedsiębiorstw sprawa prezentuje się w bardziej złożony sposób. W pierwszej kolejności rozważa się zawsze możliwość przeprowadzenia  restrukturyzacji. Bada się przyczynę nci (opóźnień płatności ) która może być różna. Najczęściej spotyka to dynamiczne zmiany gospodarcze, brak środków obrotowych, zmiany w prawie, odpływ kadry, a także wahania koniunktury, czasem zwykły pech czy nieuczciwy partner w biznesie.  Dopiero gdy nie można usunąć przyczyny weryfikuje się stan przedsiębiorstwa pod względem upadłości firmy. Niewiele osób orientuje się kiedy należy ogłosić upadłość przedsiębiorstwa, jakie obowiązki ma przedsiębiorca czy członek zarządu spółki kapitałowej przed i w trakcie upadłości, co oznacza ujemny kapitał w spółce, jakie konsekwencje ma ogłoszenie upadłości oraz czy na upadłość firmy trzeba mieć pieniądze.  Naszym zdaniem często osoby zarządzające zbyt późno stwierdzają: „Moja firma ma problemy i potrzebuje wsparcia” ,zbyt późno zadają sobie również pytanie: „Czy powinienem złożyć wniosek o upadłość?”

Lata doświadczenia pozwoliły nam na zgromadzenie wszelkich zasobów, aby stanąć na straży interesów firm i osób nimi zarządzających. Stale dążymy do zwiększania świadomości przedsiębiorców, wspólników spółek osobowych, komplementariuszy oraz członków zarządu i prokurentów o obowiązkach, a także zagrożeniach i następstwach prawnych związanych z ogłoszeniem upadłości przedsiębiorstwa lub restrukturyzacji firmy.

Dodatkowo nasze doświadczenie wykorzystujemy w bieżącej obsłudze prawnej, co pozwala uchronić wiele firm przed ewentualnym postępowaniem upadłościowym i umożliwić im dalsze istnienie i prawidłowe funkcjonowanie na rynku.


Do Państwa dyspozycji oddajemy fantastycznych ekspertów, którzy przeanalizują i zaprojektują restrukturyzację lub upadłość tak, aby był to początek czegoś nowego, a nie koniec wszystkiego.

„Sukces jest marnym nauczycielem. Łudzi bystrych ludzi myśleniem, że nie mogą przegrać”

Bill Gates

ZAPEWNIAMY

iconmonstr-shield-27-72

BEZPIECZEŃSTWO

OFP zapewnia bezpieczeństwo w zakresie prowadzenia działalności, jak również realizacji inwestycji kierując się przy tym wieloletnim doświadczeniem kadry współpracowników. Realizuje projekty od pomysłu do zakończenia inwestycji. Prowadzi nadzór prawno – finansowy nad prawidłowością realizacji zadań partnerów biznesowych oraz wykonawców. Ponadto zabezpiecza portfel klienta na zrealizowanie każdej inwestycji przy pomocy bezzwrotnych i zwrotnych form finansowania.

iconmonstr-briefcase-14-72

INNOWACJE

OFP zapewnia autorskie i innowacyjne rozwiązania dla nawet najbardziej wymagających klientów z zachowaniem obowiązujących przepisów prawa. Zapewnia przedsiębiorcom pomoc i poradę prawną na wszystkich etapach postępowania w obszarze prawa gospodarczego i spółek. Poprzez specjalistów występuje w roli pełnomocnika jako reprezentant interesów naszych Klientów przed sądami oraz organami administracyjnymi publicznej właściwymi z uwagi na charakter sprawy oraz region.

iconmonstr-pen-15-72

DYSKRECJA

OFP działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa kierując się przy tym dokładnością analizy potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki wnikliwie zbadanej sytuacji klienta dobiera precyzyjne rozwiązania do zaistniałej sytuacji. Gwarantuje przy tym dyskrecję powierzonych zadań. Dba o indywidualne podejście do klienta szczegółowo badając każdą sprawę. Pomaga znaleźć najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązania dla klienta z zastosowaniem wszelkich dostępnych metod.

ZADAJ PYTANIE SPECJALISTOM  
Wypełnij formularz kontaktowy

POZNAJ NAS

NASI LUDZIE

NASZE PUBLIKACJE

Przeczytaj wszystkie posty

Chcesz wyczyścić swoją historię kredytową?

Spłaciłeś wszystkie kredyty, a wciąż widniejesz na czarnych listach dłużników? Chcesz mieć to już za sobą i rozpocząć na nowo z czystą kartą? Obecnie, na rynku funkcjonuje wiele podmiotów oferujących usługi tzw. czyszczenia negatywnych wpisów [...]

Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA

Informacje są na wagę złota. Zwłaszcza te, które dotyczą nas samych. Dłużnicy w obawie przed znalezieniem się na tzw. czarnej liście zazwyczaj mobilizują się do szybszej spłaty istniejącego zobowiązania. Rejestr ten cechuje duża dwustronna przejrzystość. [...]

Jak sprawdzić zadłużenie w BIK?

Chcesz sprawdzić, czy jesteś w BIK i kto Cię wpisał? Zastanawiasz się, czy masz dobrą historię kredytową? Głowisz się, czy nie masz gdzieś niespłaconych rat lub odsetek? Nie wiesz, dlaczego banki odmawiają Ci pożyczek? Pobierz [...]

KONTAKT

Informujemy, że w celu zapewnienia najwyższych standardów obsługi rozmowy OFP mogą być nagrywane. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na nagrywanie – prosimy o kontakt drogą mailową.

ZADAJ PYTANIE SPECJALISTOM  
Wypełnij formularz kontaktowy